FAQ presety

Co to jest Preset?

Preset to nic innego jak zbiór gotowych ustawień, dzięki którym za pomocą dosłownie jednego kliknięcia nałożysz dany efekt na zdjęcie.

Niezbędny będzie do tego program Lightroom. Gotowe ustawienia regulujące swiatło, kolorystykę czy nasycenie barw. To wszystko sprawia, że można wydobyć piękny efekt a zdjęcie nabiera innego klimatu. Pozwalają na uzyskanie określonego efektu, przyspieszają proces edycji, a także prowadzą do uzyskania jednolitego wyglądu różnych zdjęć.

Warto wiedzieć, że presety to ustawienia dopasowane do fotografii ich twórcy. Każdy ma swój własny styl edycji, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę ustawienia, które najbardziej Ci się podobają.

Co to jest Lightroom i czy go potrzebuje?

Lightroom to program, który pozwala na zaawansowaną edycję zdjęć, a zarazem jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Wersja na komputer jest płatna ale na telefon i urządzenia mobilne jest darmowa. Bezpłatna wersja na telefon w zupełności wystarczy by tworzyć piękne galerie zdjęć. Program posiada multum opcji, którymi odmienisz zdjęcia. Potrzebujesz tego programu by wgrać nasze presety, które mają zapisane ustawienia i odmienią Twoje zdjęcia.

Jak otrzymam zakupione presety?

Po zakupie wyświetli się strona w sklepie, na której będziesz mógł/mogła pobrać presety oraz ebook. Dodatkowo otrzymasz mail, w którym znajdzie się link do pobrania zakupionych rzeczy. Jeśli z jakiegoś powodu nie otrzymasz wiadomości lub nie będziesz mógł pobrać presetów skontaktuj się z nami mailowo capresets@coupleaway.com lub na IG @capresets

Czy moje zdjęcia będą wyglądały jak Wasze?

Presety, kótre będziesz używać przetestowaliśmy na setkach zdjęć naszych i nadesłanych przez ludzi. Są one tak przygotowane by dawały super efekt na zdjęciach zrobionymi różnymi telefonami i aparatami. Pamiętaj by preset dał dobry efekt zdjęcie musi być poprawnie zrobione. To znaczy dobrze naświetlone, wykadrowane i znaczenie będzie miała jakość sprzętu jakim zostało zrobione.

Czy presety zadziałają na zdjęciach zrobionych telefonem?

Tak! Jak najbardziej! Są specjalnie stworzone do tego by odmieniać zdjęcia z telefonu.

Nie robię zdjęć w RAW tylko JPG

Nie ma problemu, są one dopasowane do formatu jpg i będą działać.

Jakie pliki będą w paczce?

W mailu otrzymasz linki do pobrania zakupionych presetów. Pliki z rozszerzeniem .DNG są do instalacji na telefonie. W osobnej paczce będą pliki w formacie .XMP do instalacji w programie Lightroom na komputerze od wersji 6 wzwyż. Pliki .xmp nie zadziałają w programie Lightroom 5 i starszym, ponieważ nie są wspierane.

Czy mogę zwrócić zakupione presety?

Niestety ale nie ma takiej możliwości. Są one produktem wirtualnym i nie podlegają zwrotom.

Nie widzę presetów po instalacji?!

Na telefonie w zakładce presety naciśnij „…” i wybierz „pokaż niekompatybilne presety”. Takie coś nie powinno się zdarzyć ale sami wiecie jak to jest.