O nas

Justyna i Paweł

Hej! Jesteśmy parą zakręconą na punkcie podróży. Chcemy Inspirować do odkrywania świata, a przynajmniej postaramy się! Poza podróżami jesteśmy parą fizjoterapeutów poznaliśmy się jeszcze w czasach liceum (kiedy to było?!). W 2010 roku po raz pierwszy wyjechaliśmy razem za granicę, do pracy w Hiszpanii. Chyba wtedy zaczęła się nasza miłość do podróży i rozwijała się w kolejnych latach, w których zwiedzaliśmy przepiękne zakątki Europy.

W 2015 roku podczas naszej podróży do Maroko zaręczyliśmy się na najpiękniejszej plaży na całym wybrzeżu. Już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy aby nasz ślub był tak samo wyjątkowy.

W 2017 roku po raz pierwszy wyjechaliśmy na Dominikanę i zakochaliśmy po uszy. Tak bardzo, że postanowiliśmy wziąć ślub na rajskiej plaży. 

Na początku 2018 roku wzięliśmy ślub na Dominikanie, na jednej z karaibskich plaż w towarzystwie najbliższych. To był piękny dzień <3 

Pod koniec 2018 roku wyruszyliśmy w najpiękniejszą podróż w naszym życiu, z plecakiem i biletem w jedną stronę. 🎒✈️

Marzyliśmy o tym od wielu lat. Gdy tylko zdecydowaliśmy, że to dobry moment, rzuciliśmy pracę i przeznaczyliśmy całe nasze oszczędności na spełnienie marzeń.

Nasza 8 miesięczna podróż po Azji 

W tej podróży odwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca w Azji. Doświadczyliśmy nowych kultur, widzieliśmy dziesiątki świątyń, zajadaliśmy się przepysznym curry i popijaliśmy wodę z kokosa na rajskich plażach.

Na Sri Lance po raz pierwszy w życiu widzieliśmy słonia 🐘i to w naturalnym środowisku. W Malezji spróbowaliśmy najlepszego street foodu, 🍤 a na Borneo zabiliśmy piątkę z nosaczami 🐒. W Indonezji nauczyliśmy się nurkować z butlą 🏊🏼‍♀️i w Tajlandii kontynuowaliśmy nową umiejetność podziwiając piękna rafę 🐠. Podczas pobytu w Kambodży sprawdziliśmy gdzie pieprz rośnie🧂, a w Wietnamie kupiliśmy motor, którym przejechaliśmy 4000km🛵. Nazwaliśmy go Sajgonka i sprzedaliśmy w Laosie, gdzie widzieliśmy jeden z piękniejszych wodospadów w życiu⛲️. W Birmie widzieliśmy niesamowite świątynie i ledwo uszyliśmy z życiem w majowych upałach 🥵Wpadliśmy z wizytą do nowoczesnych państw takich jak Singapur czy HongKong🏙, ale szybko uciekliśmy na Filipiny gdzie czekały nas rajskie plaże🏝. Na koniec zmieniliśmy zupełnie klimat i z dżungli przenieśliśmy się do Dubaju gdzie widzieliśmy najwyższy budynek na świecie. 🌆

To było wspaniałe 8 miesięcy, które relacjonowaliśmy na naszym Instagramie, a wszystkie porady znajdziesz na tym blogu 🙂

 

Ile wydaliśmy podczas 8 miesięcznej podróży po Azji?

Jak przygotować się na wyjazd do Azji?

 

 


Justyna

Jest podróżnikiem marzycielem w dodatku bardzo niecierpliwym. Chciałaby już wszędzie być wszystko zwiedzić, a najlepiej w każdym miejscu pomieszkać. Jest świetnym organizatorem wyjazdów, a planowanie to jej żywioł. Już w liceum organizowała sezonowe wycieczki dla znajomych i rodziny. Marzy o zwiedzeniu Nowej Zelandii i Ameryki Południowej. Uwielbia majestatyczne widoki, a w każdym miejscu musi zaliczyć zachód słońca, bez tego ani rusz.

 

 

 

 

Paweł 

Jest twardo stąpającym po ziemi facetem, nałogowo czyta, interesuje się fotografią i kolarstwem. Jako dzieciak zwiedzał dużo z rodzicami i był mocno związany ze sportem, dlatego te dwie pasje pozostały mu do dziś. Kocha góry i trochę mniej morze.
Gdy ja wpadam w kolejny podróżniczy szał planowania, on ze spokojem podchodzi do każdego mojego pomysłu i nadaje mu realny sens. Podczas podróży jest najlepszym kompanem i potrafi załatwić wszystko i wszędzie! Nie straszne mu spanie na stacji benzynowej na kartonie, by następnego dnia złapać stopa do Barcelony i w samym środku parku rozbić namiot. Poza tym, uwielbia nawiązywać znajomości w każdym zakątku świata

Scroll Up
error: Zdjęcia są chronione