apkii

Aplikacje podróżnicze niezbędne w podróży

Aplikacje podróżnicze często przydają się w  podróży Oto lista naszych ulubionych podróżniczych aplikacji. Używamy ich w systemie iOS. 

Aplikacje do wyszukiwania lotów:

Szukając lotów zawsze zaczynamy od SKYSCANNER i KAYAK Oprócz tych wyszukiwarek, ceny lotów sprawdzamy również bezpośrednio u przewoźników np. WIZZAIR, RYANAIR AIRASIA
+ AZAIR.eu – to nie aplikacja ale też bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów po europie i świecie.

Aplikacje do rezerwacji noclegów

BOOKING – to pierwsza aplikacja do której zaglądamy. Chyba najpopularniejszy i największy serwis, dzięki niemu możemy zarezerwować miejsce w hotelu lub hostelu. Aplikacja sprawdza się świetnie, bo rezerwacje możemy zrobić w każdej chwili i mamy ją pod ręką. 

AIRBNB – jest to portal zrzeszający ludzi, którzy krótkoterminowo chcą wynająć swoje mieszkanie, dom, pokój czy łóżko. Zazwyczaj są to osoby prywatne, chcąc dorobić użyczają swój kąt. Często można znaleźć fajne perełki w dobrych cenach. Używamy Airbnb od kilku lat jako goście, a przez pewien czas, używaliśmy też jako gospodarze. Aplikacja mobilna działa świetnie w podróży. Jeżeli nie macie jeszcze konta, to z naszym linkiem dostajecie zniżkę 35$ na start, a my środki na kolejne podróże.

AGODA – bardzo popularna wyszukiwarka w Azji. Często ceny dużo lepsze niż na booking 🙂

TRAVELOKA – kolejna alternatywa do szukania noclegów, kilka razy udało nam się upolować lepsze ceny np. w Bangkoku.

COUCHSURFING –  strona dla osób chcących poznać ludzi mieszkających w danym miejscu. Pozwala na znalezienie hosta, u którego można spędzić 2-3 noce za darmo i poznać nowych ludzi. Często używaliśmy podczas podróży po Europie. Sami też przyjmowaliśmy gości, użyczaliśmy im swojej kanapy, a w wolnych chwilach pokazywaliśmy Kraków. Należy pamiętać, że nie możemy nastawiać się tylko na darmowy nocleg, ideą portalu jest też poznanie gospodarza. 

Mapy i nawigacja

GOOGLE MAPS – pewnie wszystkim znana aplikacja, dostępna na każdy telefon. To chyba najbardziej rozbudowane i dokładne mapy, które działają na świecie. Tej aplikacji używamy głownie gdy mamy połączenie z internetem. Jest też możliwość korzystania offline, ale jest ona raczej ograniczona. 

MAPS.ME – obowiązkowa aplikacja oferująca mapy offline. Korzystamy z niej od wielu lat i śmiało Wam ją polecamy. Apka oferuję pobieranie map poszczególnych państw, czy regionów. Do użytkowania nie potrzebujemy połączenia z internetem (oprócz pobrania map – polecamy wcześniej). Jest możliwość dodawania swoich punktów do mapy, widocznych dla innych użytkowników z informacjami czy tipami dotyczącymi danego miejsca. Na przykład: punkt widokowy – najlepszy na zachód słońca, czy wejście płatne 2€

GPSIES.COM – strona www i aplikacja, która pozwala samemu tworzyć trasy, a następnie wgrać je do telefonu. Często używamy jej w górach. Oprócz własnych tras inni użytkownicy udostępniają swoje, których także można używać. Wgrane mapy są wyświetlane przez maps.me

Aplikacje do zapisania swoich podróży

POLAR STEPS – nasze odkrycie tego roku. Aplikacja  śledzi całą trasę i tworzy  dokładną mapkę z miejsc, które odwiedziliśmy. Do każdego miejsca można dodawać zdjęcia i opisy. Trasy można udostępniać dla innych, którzy mogą śledzić Twoją podróż. Używaliśmy jej podczas podróży po Azji, dzięki temu widzieliśmy ile kilometrów zrobiliśmy podczas tych miesięcy i gdzie dokładnie byliśmy. 

BEEN – kto jest ciekawy ile procent świata zobaczył? To taka wirtualna mapka zdrapka do zaznaczania państw w których się było 🙂

Taksówki i przejazdy

UBER – chyba każdemu znana aplikacja do zamawiania przejazdu. 

GRAB – to taki azjatycki odpowiednik, czasem konkurent ubera. Czemu czasem? W Azji w wielu miejscach nie działał uber, za to Grab był bardzo popularny. Poza zamówieniem przejazdu autem, można zamówić przejazd skuterem. Sprawdzaliśmy to w Tajlandii czy w Wietnamie, szczególnie w dużych miastach gdzie korki są ogromne, a przejazd skuterem o wiele szybszy. Aplikacja ma też szeroką ofertę kodów zniżkowych i promocji. Wiele razy udało nam się jechać za darmo lub za 1zł.

BLABLACAR – od wielu lat na rynku, choć wydaje mi się, że mało znana w Polsce. Aplikacja do wyszukiwania przejazdów z innymi podróżnikami i dzielenie kosztów podróży. Działa w dwie strony, czyli – W sobotę o 15:00 jedziesz do Rzeszowa i masz 4 wolne miejsca w samochodzie. Kilka dni (lub nawet dzień) wcześniej dodajesz taką informacje na swoim profilu, podajesz cenę i czekasz, aż ktoś się zgłosi. Często zwracają się koszty paliwa, a pasażerowie mogą taniej i szybciej dostać się w miejsce docelowe. Używamy w obu przypadkach 🙂

Inne aplikacje ułatwiające podróż

CURRENCY XE – nie sposób jest zapamiętać wszystkich kursów i przeliczników każdej waluty. Dzięki tej aplikacji wszystko mamy pod ręką, nawet offline

GOOGLE TRANSLATE – bardzo przydatna aplikacja w podróży. Dzięki niej nie raz uskutecznialiśmy rozmówki polsko – wietnamskie i opowiedzieliśmy o problemie z motorem w Laosie. Działa też offline, wcześniej należy pobrać dany język.

POGODA RADAR – dzięki niej zawsze jesteśmy na bieżąco z warunkami atmosferycznymi i nic nas nie zaskoczy.

REVOLUT – to w zasadzie karta prepaid, która pozwala na płatności w wielu walutach, po korzystnym kursie. Do tego jest też aplikacja, dzięki której możesz wysyłać znajomym (którzy też mają Revolut) pieniądze w różniej walucie i są natychmiast na ich koncie. Karta jest darmowa i pozwala na wypłaty gotówki za granicą do 800zł bez prowizji (równowartość 200€). Niestety w niektórych państwach, opłaty za wypłaty gotówki są nałożone z góry (przez właścicieli bankomatów) i nie sposób ich ominąć żadną kartą. Tak jest na przykład w Tajlandii. Jeśli jeszcze nie macie konta to z tym linkiem dostaniecie od nas 40 zł na start.

EXPRESSVPN  – aplikacja pozwalająca ukryć swoją obecność w sieci. Przydatne zwłaszcza przy korzystaniu z publicznych wifi, pozwala uniknąć kradzieży naszych wrażliwych danych (dane do logowania, bankowe itp). Plusem jest możliwość zmiany lokalizacji skąd się logujemy do internetu. Podczas podróży pozwalała nam też na dostęp do polskich stron, które nie działają za granicą. Aplikacja płatna na rok.

Te wszystkie aplikacje służą nam w podróży i ułatwiają czasem życie 🙂 Dodalibyście coś do tej listy? Jakie są Wasze ulubione aplikacje podróżnicze?

Dajcie znać w komentarzach 🙂

Podobne wpisy
Jedna odpowiedź
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na skróty

Podziel się na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
POPULARNE WPISY