Aplikacje podróżnicze niezbędne w podróży

Bardzo często planowanie podróży wiąże się z niebagatelnie dużą ilością czasu, którą trzeba poświęcić na to, by wszystko w trakcie wycieczki poszło po naszej myśli. Nie dziwi nas, że w obliczu tylu obowiązków wiele osób wciąż wybiera organizację wakacji przez biura podróży, jednak są także inne, tańsze sposoby, dzięki którym możecie oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze — aplikacje podróżnicze.

Aplikacje podróżnicze pomogą Wam zaplanować podróż od A do Z — za ich pośrednictwem szybko znajdziecie tanie loty czy noclegi, sprawdzicie największe atrakcje w okolicy, a także nie zgubicie się podczas przemierzania górskiego szlaku! My zawsze organizujemy wyjazdy na własna rękę, dlatego nasze telefony są pełne aplikacji do podróżowania, dzięki którym możemy szybko i tanio zaplanować kolejny wyjazd. W tym poście dzielimy się z Wami naszymi ulubionymi apkami do planowania podróży!

Aplikacje do planowania podróży — wyszukiwarki lotów

Nasze ulubione aplikacje podróżnicze do znajdywania tanich lotów to SKYSCANNER i KAYAK. To właśnie od nich przeważnie zaczynamy sprawdzanie lotów.

Oprócz tych wyszukiwarek ceny lotów sprawdzamy także bezpośrednio u przewoźników WIZZAIRRYANAIR AIRASIA.

Dodatkowo polecamy Wam stronkę AZAIR.eu choć nie jest to aplikacja podróznicza, to jest to bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów po Europie i świecie.

Aplikacje do rezerwacji noclegów

Booking

To pierwsza aplikacja do której zaglądamy. Chyba najpopularniejszy i największy serwis, dzięki niemu możemy zarezerwować miejsce w hotelu lub hostelu. Aplikacja sprawdza się świetnie, bo rezerwacje możemy zrobić w każdej chwili i mamy ją pod ręką. 

Airbnb

Jest to portal zrzeszający ludzi, którzy krótkoterminowo chcą wynająć swoje mieszkanie, dom, pokój czy łóżko. Zazwyczaj są to osoby prywatne, chcąc dorobić użyczają swój kąt. Często można znaleźć fajne perełki w dobrych cenach.

Używamy Airbnb od kilku lat jako goście, a przez pewien czas, używaliśmy też jako gospodarze. Aplikacja mobilna działa świetnie w podróży. Jeżeli nie macie jeszcze konta, to z naszym linkiem dostajecie zniżkę 35$ na start, a my środki na kolejne podróże.

Agoda

Bardzo popularna aplikacja podróżnicza do wyszukiwania noclegów w Azji. Często ceny dużo lepsze niż na booking. 🙂

Traveloka

Kolejna alternatywa do szukania noclegów, kilka razy udało nam się upolować lepsze ceny np. w Bangkoku.

Couchsurfing

Strona dla osób chcących poznać ludzi mieszkających w danym miejscu. Pozwala na znalezienie hosta, u którego można spędzić 2-3 noce za darmo i poznać nowych ludzi. Często używaliśmy podczas podróży po Europie. Sami też przyjmowaliśmy gości, użyczaliśmy im swojej kanapy, a w wolnych chwilach pokazywaliśmy Kraków. Należy pamiętać, że nie możemy nastawiać się tylko na darmowy nocleg, ideą portalu jest też poznanie gospodarza. 

Aplikacje podróżnicze — mapy i nawigacja

Google Maps

Pewnie wszystkim znana aplikacja do planowania podróży, która dostępna jest na każdy telefon. To chyba najbardziej rozbudowane i dokładne mapy, które działają na świecie. Tej aplikacji używamy głównie, gdy mamy połączenie z internetem. Jest też możliwość korzystania offline, ale jest ona raczej ograniczona. 

Maps.me

Obowiązkowa aplikacja do planowania podróży, która oferuje mapy offline. Korzystamy z niej od wielu lat i śmiało Wam ją polecamy. Ta aplikacja podróżnicza oferuję pobieranie map poszczególnych państw czy regionów. Do użytkowania nie potrzebujemy połączenia z internetem (oprócz pobrania map,co  polecamy zrobić wcześniej). Jest możliwość dodawania swoich punktów do mapy, które są widoczne dla innych użytkowników z informacjami czy tipami dotyczącymi danego miejsca. Na przykład: punkt widokowy – najlepszy na zachód słońca czy wejście płatne 2€.

GPSIES.COM

Strona www i aplikacja do planowania podróży, która pozwala samemu tworzyć trasy, a następnie wgrać je do telefonu. Często używamy jej w górach. Oprócz własnych tras inni użytkownicy udostępniają swoje, których także można używać. Wgrane mapy są wyświetlane przez wspomniane wyżej maps.me.

Aplikacje do zapisania swoich podróży

POLAR STEPS

Nasze odkrycie tego roku. Apka  śledzi całą trasę i tworzy  dokładną mapkę z miejsc, które odwiedziliśmy. Do każdego miejsca można dodawać zdjęcia i opisy. Trasy można udostępniać dla innych, którzy mogą śledzić Twoją podróż. Używaliśmy jej podczas podróży po Azji, dzięki czemu widzieliśmy, ile kilometrów zrobiliśmy podczas tych miesięcy i gdzie dokładnie byliśmy. 

BEEN

Kto jest ciekawy ile procent świata zobaczył? Been do aplikacja dla podróżników zapalonych w zwiedzaniu różnych miejsc na świecie.

To taka wirtualna mapka zdrapka do zaznaczania państw, w których się było. 🙂

Aplikacje podróżnicze do poszukiwania transportu

UBER

Chyba każdemu znana aplikacja do zamawiania przejazdu. 

GRAB

To taki azjatycki odpowiednik, czasem konkurent ubera. Czemu czasem? W Azji w wielu miejscach nie działał uber, za to Grab był bardzo popularny. Poza zamówieniem przejazdu autem, można zamówić przejazd skuterem. Sprawdzaliśmy to w Tajlandii czy w Wietnamie, szczególnie w dużych miastach, gdzie korki są ogromne, a przejazd skuterem o wiele szybszy. Ta aplikacja do szukania transportu w Azji ma też szeroką ofertę kodów zniżkowych i promocji. Wiele razy udało nam się jechać za darmo lub za 1zł.

BLABLACAR

Od wielu lat na rynku, choć wydaje mi się, że mało znana w Polsce. Aplikacja do wyszukiwania przejazdów z innymi podróżnikami i dzielenie kosztów podróży. Działa w dwie strony, czyli – W sobotę o 15:00 jedziesz do Rzeszowa i masz 4 wolne miejsca w samochodzie. Kilka dni (lub nawet dzień) wcześniej dodajesz taką informacje na swoim profilu, podajesz cenę i czekasz, aż ktoś się zgłosi. Często zwracają się koszty paliwa, a pasażerowie mogą taniej i szybciej dostać się w miejsce docelowe. Używamy w obu przypadkach 🙂

Inne aplikacje przydatne w podróży

CURRENCY XE — aplikacja do kontrolowania wymiany walut w podróży

Nie sposób jest zapamiętać wszystkich kursów i przeliczników każdej waluty. Dzięki tej aplikacji wszystko mamy pod ręką, nawet offline

GOOGLE TRANSLATE — aplikacja do tłumaczenia w podróży

Bardzo przydatna aplikacja w podróży. Dzięki niej nie raz uskutecznialiśmy rozmówki polsko – wietnamskie i opowiedzieliśmy o problemie z motorem w Laosie. Działa też offline,tylko wcześniej należy pobrać dany język.

POGODA RADAR — aplikacja dla podróżników do sprawdzania pogody

Dzięki tej aplikacji podróżniczej zawsze jesteśmy na bieżąco z warunkami atmosferycznymi i nic nas nie zaskoczy.

REVOLUT — aplikacja podróżnicza do zarządzania finansami w podróży 

To w zasadzie karta prepaid, która pozwala na płatności w wielu walutach, po korzystnym kursie. Do tego jest też aplikacja podróżnicza, dzięki której możesz wysyłać znajomym (którzy też mają Revolut) pieniądze w różniej walucie i są natychmiast na ich koncie.

Karta Revolut jest darmowa i pozwala na wypłaty gotówki za granicą do 800zł bez prowizji (równowartość 200€). Niestety w niektórych państwach, opłaty za wypłaty gotówki są nałożone z góry (przez właścicieli bankomatów) i nie sposób ich ominąć żadną kartą. Tak jest na przykład w Tajlandii. Jeśli jeszcze nie macie konta to z tym linkiem dostaniecie od nas 40 zł na start.

EXPRESSVPN — aplikacja, która ukryje Twoje działania w sieci 

W podróży dość często korzystamy z publicznego Wifi, dlatego potrzebujemy zabezpieczeń, które ukryją nasze działania w sieci. Aplikacja dla podrózników Expressvpn pozwala uniknąć kradzieży naszych wrażliwych danych (dane do logowania, bankowe itp). Plusem jest możliwość zmiany lokalizacji, skąd się logujemy do internetu. Podczas podróży pozwalała nam też na dostęp do polskich stron, które nie działają za granicą. Aplikacja płatna na rok.

Te wszystkie naszym zdaniem najlepsze aplikacje przydatne w podróży, które mogą ułatwić zwiedzanie świata. 🙂 Dodalibyście coś do tej listy? Jakie są Wasze ulubione aplikacje podróżnicze?

Dajcie znać w komentarzach 🙂

Podobne wpisy
Jedna odpowiedź
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na skróty

Podziel się na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
POPULARNE WPISY