Najbardziej fotogeniczne miejsca w Toskanii

Wszystkie miasteczka w Toskanii są urocze i fotogeniczne, ale tym razem wyjeżdżamy poza miasto. Przygotowaliśmy listę kilku charakterystycznych lokalizacji, które są idealne do fotografowania. Wysokie, smukłe rzędy cyprysów i zielone wzgórza to nieodłączny element toskańskiego krajobrazu. Sprawdźcie gdzie dokładnie znajdują się miejsca z toskańskich pocztówek.

Alejki cyprysów w Toskanii

We Włoszech mówi się, że cyprysy to „Strażnicy Toskanii”. Alejek cyprysowych jest na prawdę sporo, dlatego nie trudno zobaczyć przynajmniej jedną. Natomiast podsyłamy Wam lokalizację kilku z nich. Do niektórych wskazówki znaleźliśmy w internecie, resztę znaleźliśmy gdzieś przypadkiem przejeżdżając obok.

Ta alejka znajduj się niedaleko Agriturismo Baccoleno, które opisaliśmy na samym końcu. Poniżej mapka z dokładną lokalizacją.

Do tej alejki cyprysów trafiliśmy zupełne przypadkiem jadąc z Pienzy. Sami zobaczycie, że w tych rejonach nie trudno o takie widoki.

Najlepiej wpisać w nawigacji: Agriturismo Il Macchione

Dokładną lokalizacje tego miejsca podajemy na mapie poniżej. Niestety my przyjechaliśmy za późno, gdy słońce było już nisko. Cyprysy w tej alejce są gęsto posadzone, dlatego wpadało niewiele światła i były spore cienie. Polecamy przyjechać 2/3h przed zachodem, gdy słońce jest jeszcze w miarę wysoko.

O tym miejscu również wpominaliśmy we wpisie o Toskanii. To winiarnia La Ripa, w której degustowaliśmy lokalnych win i słuchaliśmy o tajnikach winiarstwa. Do budynku prowadzi przeurocza alejka cyprysów, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.

Najlepiej wpisać w nawigacji: Localita Antria 38, 52100, Arezzo, Italia

Droga Gladiatora

Fani filmu „Gladiator” z pewnością pamiętają słynną scenę, gdy gladiator Maximus Decimus w chwili śmierci wraca wspomnieniami do domu, do rodziny. Idzie przez zboże, a przed nim znajduje się jego rodzina na malowniczej drodze z cyprysami w tle. Droga w filmie pojawiała się pare razy. Sceny zostały nakręcona właśnie w Toskanii, a dokładnie w okolicach Pienzy. Polecamy kierować się do Agriturismo Terrapille, a przed wjazdem na drogę szutrową (przy kościele) zostawić auto i iść dalej na piechotę.

Najlepiej wpisać w nawigacji: Maximus – Gladiador

Dom Gladiatora czyli Villa Poggio Manzuoli

Innym charakterystycznym elementem z filmu jest Dom Gladiatora, który również zobaczycie w Toskanii. Widać go z głównej drogi, jadąc z Pienzy w kierunku San Quirico d’Orcia. Najlepszy widok ukazuje się po przejściu przez gaj oliwny.

Najlepiej wpisać w nawigacji: Best point to see „Gladiator’s House”

Zigzag w La Foce

To jeden z naszych ulubionych widoków, choć przydaje się tu zoom w aparacie. Dojazd do tego punktu nie należał do najprzyjemniejszych (jechaliśmy z Montepulciano, krętymi drogami), ale było warto! Dotarliśmy tam o zachodzie słońca i były piękne kolory. Na mapie ten punkt nazywa się La Foce Viewpoint, jest to skrzyżowanie dróg SP88 oraz SP40, południowa części Doliny Val d’Orcia. 

Najlepiej wpisać w nawigacji: La Foce Viewpoint

Pienza punkt widokowy

W poprzednim wpisie wspominaliśmy, że w Pienzie znajdziemy wiele punktów widokowych na dolinę Val d’Orcia. Słynna na cały świat dolina w 2004 roku została uznana przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo Ludzkości. To najbardziej fotogeniczny region Toskanii i nie ma co się dziwić, bo jest piękna.
Na mapie zaznaczyliśmy miejsce z którego rozciąga się piękny widok na dolinę Val d’Orcia. Najlepiej przyjechać na zachód słońca. 

Cappella di Vitaleta 

Ta urocza kapliczka jest widoczna z drogi pomiędzy Pienzą, a San Quirico d’Orcia. Istnieje możliwość podejścia bliżej, ale my ze względu na brak czasu musieliśmy odpuścić dojście pod samą kapliczkę. Na mapie zaznaczyliśmy miejsce z którego wykonaliśmy zdjęcie. Jeżeli chcecie podejść bliżej to zaglądnijcie do Magdy, która bardzo dokładnie opisała jak tam dojść link

Agriturismo Baccoleno

W okolicach Asciano, przy drodze SP60, znajduje się niezwykła agroturystyka, do której również prowadzi przepiękna cyprysowa alejka. Jest bardzo łatwa do zlokalizowania, bo znajduje się przy głównej drodze. Wydeptana ścieżka, na polu, obok zamkniętej bramy wjazdowej, zaprowadzi nas na najlepszy punkt widokowy. Bardzo polecamy to miejsce, szczególnie o zachodzie słońca.

Najlepiej wpisać w nawigacji: Agriturismo Baccoleno

 

Szukasz więcej wpisów o Toskanii? To Cię zainteresuje:

Terme di Saturnia – gorące źródła

Podobne wpisy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na skróty

Podziel się na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
POPULARNE WPISY