Terme di Saturnia – gorące źródła w Toskanii

W Toskanii znajduje się kilka miejsc, gdzie znajdziemy gorące źródła. Nieraz podziwialiśmy ich zjawiskowość na zdjęciach innych podróżników. Zachęceni fotografiami zdecydowaliśmy więc odwiedzić jedno z takich wyjątkowych miejsc i wybraliśmy chyba najpopularniejsze z nich – Terme di Saturnia.

Po raz kolejny byliśmy zachwyceni tym, co może stworzyć Matka Natura. Wygasły wulkan Monte Amiata ogrzewa krople wody deszczowej, które wpadają do jego szczeliny. W efekcie czego woda ogrzewa się, nasyca związkami mineralnymi i wypływa. Termy Terme di Saturnia płyną około 30 km do ujścia wód w miejscu zwanym Cascate del Mulino w Saturni, gdzie tworzą wodospad i wypełniają baseny gorącą wodą siarkową (+37 stopni Celcjusza). Nasycona minerałami woda oprócz tego, że pięknie wygląda ma także właściwości lecznicze, dlatego kąpiel w termach bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Inne źródła w okolicy:

  • Terme Filippi
  • Bagno Vignoni
  • Bagni di Petriolo

Terme di Saturnia – Informacje praktyczne

Kiedy przyjechać do Terme di Saturnia?

Wielokrotnie słyszeliśmy, że Terme di Saturnia należy do bardzo obleganych miejsc, dlatego postanowiliśmy wyjechać tam przed wschodem słońca.

Na miejsce udało nam się dojechać około godziny 6, jako pierwsi. Od 6:30 zaczęło się zbierać więcej osób, a o godzinie 7:00 było tam już kilkadziesiąt turystów. Nie wiemy, jaki tłok jest w pobliżu źródeł termalnych w późniejszych godzinach, jednak domyślamy się, że może być to spory tłum. Nic dziwnego, w końcu Terme di Saturnia, to najpopularniejsze termy w Toskanii i są celem podróży dla wielu turystów.

Jak dojechać na włoskie termy di Saturnia? Cascate del Mulino

Żeby dojechać do Terme di Saturnia musicie wpisać w nawigacji Cascate del Mulino, gdyż wpisując nazwę Terme di Saturnia, nie dotrzecie do źródeł termalnych, lecz do pobliskiego spa golf resort. Parking znajduje się tuż obok term i jest bezpłatny, tak samo jak i wstęp do miejsca.

Co wziąć ze sobą?

Jeżeli macie taką możliwość, to polecamy wziąć strój kąpielowy, buty do wody oraz ręcznik. Kąpiele w wodach termalnych są prawdziwą przyjemnością. Gorąca woda w Terme di Saturnia doskonale wpływa na relaksację organizmu, a zawarte w niej związki mineralne (m.in. związki siarki, plankton czy dwutlenek węgla) mają właściwości lecznicze.

Kąpiele w wodach termalnych Terme di Saturnia wpływają pozytywnie na poprawę kondycji skóry, usprawniają przemianę materii, a także regulują krążenie i pozytywnie wpływają na nasze stawy. Aż żal nie skorzystać z tych właściwości będąc na termach di Saturnia.

Pamiętajcie, że jeśli nosicie biżuterię, koniecznie zdejmijcie ją przed wejściem do basenów termalnych. Związki siarki bardzo negatywnie wpływają na metale szlachetne, a w szczególności na srebro, które w wyniku kontaktu z siarkowodorem może czernieć.

Terme di Saturnia – czy warto odwiedzić włoskie termy?

Naszym zdaniem zdecydowanie warto odwiedzić gorące źródła Terme di Saturnia, jednak poza sezonem. Wówczas temperatury są nieco niższe i włoskie termy di Saturnia nie jest tak oblegane przez turystów. W przeciwnym wypadku Terme di Saturnia może nie zrobić na Was takiego wrażenia. Szczerze nie wyobrażamy sobie kąpieli w tych basenach termalnych pośród grona innych turystów. To miejsce zdecydowanie straciłoby swój wyjątkowy urok.

W ostatnim czasie Instagram oszalał na punkcie tych zjawiskowych włoskich term. Terme di Saturnia jest jednym z chętniej fotografowanych miejsc przez turystów podczas podróży po Toskanii. My także zrobiliśmy kilka ujęć Terme di Saturnia z pozycji drona.

Sprawdź poniżej, jak pięknie wyglądają te źródła termalne na ujęciach z lotu ptaka. Matka Natura zdecydowanie nie ma sobie równych w „projektowaniu” krajobrazów, a włoskie Terme di Saturnia są tego doskonałym przykładem.🙂

Wybierasz się w podróż po Toskanii? Sprawdź, jakie inne miejsca polecamy Ci odwiedzić:

NAJBARDZIEJ FOTOGENICZNE MIEJSCA W TOSKANII 

TOSKANIA – INFORMACJE PRAKTYCZNE ORAZ MIEJSCA, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

Podobne wpisy
Jedna odpowiedź
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na skróty

Podziel się na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
POPULARNE WPISY