Europa, Włochy

19 października 2019

Terme di Saturnia – gorące źródła w Toskanii

W Toskanii znajduje się kilka miejsc gdzie znajdziemy gorące źródła. Zachęceni przez zjawiskowe zdjęcia, wybraliśmy chyba najpopularniejsze z nich, czyli Terme di Saturnia. To niesamowite, że to miejsce stworzyła natura, a dokładnie wygasły wulkan Monte Amiata i deszcz. Opady deszczu wydają do szczeliny wygasłego już wulkanu, gdzie ogrzewają się, nasycają w minerały i wypływają. Płyną około 30km do ujścia wód w miejscu zwanym Cascate del Mulino w Saturni, gdzie tworzą wodospad i wypełniają „baseniki” gorącą wodą siarkową (+ 37 stopni). Poza przyjemnym obrazem dla oka, kąpiele w takich termach mają właściwości lecznicze i dobrze wpływają na nasz organizm.

Terme di Saturnia
Gorące źródła

Inne gorące źródła w Toskanii?

  • Terme Filippi
  • Bagno Vignoni
  • Bagni di Petriolo
Coupleaway - Terme di Saturnia
Coupleaway

Terme di Saturnia – Informacje praktyczne

Słyszeliśmy, że to miejsce jest bardzo oblegane, zwłaszcza w sezonie, więc postanowiliśmy pojechać tam przed wschodem słońca. Około 6:00 byliśmy pierwsi, o 6:30 było już kilka osób, natomiast o 7:00 było już kilkadziesiąt osób. Nie wiemy jak jest w późniejszych godzinach, ale domyślamy się, że jeszcze tłoczniej.
Jak dojechać?
W nawigacji należy wpisać Cascate del Mulino, nie Terme di Saturnia, bo pokieruje Was do pobliskiego spa. Parking znajduje się zaraz obok i jest bezpłatny tak samo jak wstęp do term. Jeżeli macie, to polecamy wziąć buty do wody i ręcznik. 

Widok z drogi

Terme di Saturnia

Terme di Saturnia

Terme di Saturnia
Cascate del Mulino

Terme di Saturnia czy warto?

Naszym zdaniem warto, ale poza sezonem gdy temperatury na zewnątrz są nico niższe i jest mniej ludzi :). W ostatnim czasie Instagram oszalał na punkcie tych źródeł i jest często fotografowanym miejscem. Na zachętę dodajemy kilka filmowych ujęć z góry 🙂

___________________________________________________

Szukasz więcej wpisów o Toskanii? To również Cię zainteresuje:

NAJBARDZIEJ FOTOGENICZNE MIEJSCA W TOSKANII

 

TOSKANIA – INFORMACJE PRAKTYCZNE ORAZ MIEJSCA, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

 

 

codziennie możesz śledzić nas na Instagramie