okładka filmy

Filmy z podróżą w tle! 9 propozycji wybranych przez nas

Są filmy, po których obejrzeniu ma się ochotę po prostu spakować plecak i ruszyć w drogę. Zobaczcie wybrane przez nas filmy z podróżą w tle.

EXPEDITION HAPPINESS

2017

Dokument o parze, która razem z psem wybiera się w podróż, przerobionym przez siebie szkolnym autobusem. Przejechali przez Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki . Poza tym, w filmie zobaczymy wielkie marzenie, które realizują bohaterowie,  pokonując przeszkody, popełniając błędy i wyciągając wnioski. Cały dokument, (w tym też muzyka) został stworzony przez nich samych – amatorów! Co robi jeszcze większe wrażenie.
Dostępne na NETFLIX

Filmy z podróżą w tle

EVEREST

2015

Film oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest (1996). Thriller opowiadający historię grupy himalaistów, którzy próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. To film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej…

DROGA ŻYCIA (The Way)

2010

Ojciec przybywa do Europy po szczątki syna, który zginął na Szlaku Świętego Jakuba. Postanawia przejść tę drogę ze skremowanymi zwłokami  i dokończyć to czego nie udało się jego synowi…. To spore wyzwanie, ponieważ droga jest bardzo długa, a Tom nie ma żadnego doświadczenia trekkingowego.
Dostępne na NETFLIX

PALMY W ŚNIEGU (Palmeras en la nieve)

 2015

Historia miłosna osadzona w czasach kolonialnej Gwinei Hiszpańskiej. Jeżeli poszukujecie filmu o miłości z ciekawą, nieprzewidywalną fabułą w tle to polecamy!! Piękne zdjęcia, bardzo dobra gra aktorska oraz perfekcyjnie dobrana muzyka, a do tego niezwykły klimat Afryki.
Dostępne na NETFLIX

WSZYSTKO ZA ŻYCIE (In to the Wild)

2007

To prawdziwa historia Christophera, który zaraz po studiach sprzedaje swoje rzeczy i wyrusza na prawie dwuletnią podróż po Ameryce by obcować z naturą. Rusza autostopem na Alaskę, aby żyć w dzikiej głuszy. Spotyka go wiele przygód, które na zawsze ukształtują jego życie.
Dostępne na NETFLIX

Filmy z podróżą w tle

CHOĆ GONI NAS CZAS (The Bucket List)

2007 

Jest to historia dwóch mężczyzn (Nicholson i Freeman!), którzy poznają się w szpitalu, gdzie obaj dostają diagnozę – nowotwór. Całkowicie różne światy, które łączą tylko dwie rzeczy – chcą spełnić swoje wszystkie, zaległe marzenia.  Postanawiają spisać listę rzeczy, które chcą zrealizować przed śmiercią – i zaczynają działać, w tym wiele podróżować. Nie czekając ani chwili, wyruszają więc w pełną przygód, zabawną podróż…
Dostępne na NETFLIX

DZIENNIKI MOTOCYKLOWE (Diarios de motocicleta)

2004

Student medycyny – Ernetso Guevara postanawia zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę w nauce. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Alberto wyrusza w ekscytującą podróż. Mężczyźni, starym i mocno wyeksploatowanym motocyklem, chcą zawojować kontynent południowoamerykański. Wyprawa obfituje w masę przygód. Ernesto opisał je wszystkie w swoich dziennikach – to właśnie na ich podstawie nakręcono Diarios de motocicleta.

Filmy z podróżą w tle

DŻUNGLA (Jungle)

2017

Film pokazujący nierówną walkę człowieka z dziką przyrodą, który powstał na faktach prawdziwej historii izraelskiego podróżnika Yossiego Ghinsberga. Trójka przyjaciół pod opieką przewodnika wyrusza do amazońskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. Wskutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar.
Dostępne na NETFLIX

Filmy z podróżą w tle

POD SŁOŃCEM TOSKANII (Under the Tuscan Sun)

2003

Jest to ekranizacja książki Frances Mayes. Pisarka Frances przeżywa kryzys twórczy i osobisty. Podczas podróży po Toskanii spontanicznie decyduje się na zakup domu – willa wymaga jednak niemałego remontu. Wynajmuje polskich robotników, poznaje sympatyczną rodzinę, ma nowych przyjaciół i w końcu… zakochuje się. Film bardzo przyjemny na wieczory, miła historia i przepiękna Toskania w tle, która po tym filmie stanie się marzeniem niejednego podróżnika.

POD SŁOŃCEM TOSKANII (Under the Tuscan Sun)
Filmy z podróżą w tle

Którego z powyższych filmów jeszcze nie widzieliście? Napiszcie w komentarzach 🙂

   Podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Na skróty

      Codziennie możesz nas śledzić na instagramie Coupleaway