P1250750-2

Malezja | Kuala Lumpur i Penang – Vlog

Malezja była naszym drugim azjatyckim państwem, w którym spędziliśmy prawie miesiąc. Zaczęliśmy naszą podróż w Kuala Lumpur, następnie ruszyliśmy w głąb kraju i poruszaliśmy się stopem. Po pierwsze działa on bardzo dobrze, po drugie mieszkańcy Malezji są bardzo pomocni i mówią dobrze po angielsku 🙂 Odwiedziliśmy Cameron Higlands, niestety pogoda nas nie rozpieszczała, dlatego uciekliśmy do Penang, w którym próbowaliśmy najlepszej kuchni i podziwialiśmy street art. Wróciliśmy do Kuala Lumpur skąd złapaliśmy samolot na malezyjską część Borneo.
Więcej o Borneo 

Malezja  borneo
Borneo

Borneo

Kuala Lumpur

Poniżej nasz pierwszy vlog z kilku miesięcznej podróży po Azji południowo – wschodniej. W tym odcinku dowiecie się jak przetrwać w Kala Lumpur, nie wydać miliona monet i zobaczyć ciekawe miejsca!

Miejsca o których mówimy:
1. Regalia Residence link do apartamentu, w którym spaliśmy z basenem na 37 piętrze
oraz link do tańszego hostelu blisko centrum 
2. Petronas Tower  
3. Heli Lounge Bar – bar na dachu wieżowca z widokiem na całe Kuala Lumpur. Wejście na dach od 17:00. Ceny drinków zaczynają się od 20 RM, co naszym zdaniem opłaca się bardziej niż kupowanie wejściówki na Petronas Tower (80RM)
4. Komunikacja w KL
5. Galerie Handlowe
6. Chainatown
7. Batu Caves

Malezja Kuala Lumpur
Petronas Tower
Malezja Kuala Lumpur
Regalia Residence

Malezja – Autostopem do Penang

W kolejnym odcinku pokazujemy jak działa stop w Malezji oraz co zobaczyliśmy w George Town. 

 

Penang jest stolicą kulinarną Malezji, dlatego warto spróbować czegoś z ulicznych budek, których jest pełno szczególnie wieczorami. W George Town znajdziecie niesamowity street art. Co ciekawe autorem większości grafitii był Litewski artysta Ernest Zacharevic. Warto zwiedzać tropem słynnych ulicznych malunków, które są na prawdę bardzo imponujące.

Malezja George Town
George Town
Malezja murale
Malezja murale
Street art
Penang

   Podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Na skróty

 Codziennie możesz nas śledzić na instagramie

 Coupleaway