P1790351

Polecamy nasze ulubione książki!

Ostatnio, pisaliśmy Wam o interesujących filmach do obejrzenia. Dzisiaj będzie coś dla miłośników książek.

Shantaram – Gregory David Roberts

Książka, którą czytałem z wypiekami na twarzy i nie mogłem się od niej oderwać. Jest to prawdziwa historia Australijczyka, który opowiada cześć swojego życia. W dużym skrócie, uciekł z więzienia gdzie miał spędzić najbliższe 20 lat, trafił do Indii gdzie został na dłużej… 

Zostajewdomu
Shantaram

Z miłości? To współczuję – Agata Romaniuk  

Książka, którą ostatnio przeczytałem. Autorka w bardzo ciekawy sposób opisuje Oman. Jego historię, tradycję, zwyczaje i przede wszystkim ludzi.  Bardzo ciekawa pozycja jeśli chcecie poznać bliżej Oman.

#zostajewdomu
Z miłości? To współczuje

Wszystkie ziarna piasku – Bartek Sabela 

Kolejna książka z działu literatura faktu. Bartek Sabela świetnie przedstawił w niej historię i aktualną sytuację Saharyjczyków. Historię partyzantów POLISARIO, ich walkę o niepodległość i sytuację związaną z Maroko. 

zostajewdomu
Wszystkie ziarna piasku

Tatuażysta z Auschwitz – Heather Morris

Prawdziwa historia Lale Sokołowa, więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Z pomocą Heather Morris zdecydował się opowiedzieć tragiczną historię swojego życia. Wstrząsająca opowieść, która pokazuje jak straszne rzeczy działy się tym okresie historii. 

zostajewdomu
Tatuażysta z Auschwitz

Tematyka wysokogórska/himalaiści 

Tutaj znajduje się kilka pozycji biografie dwóch pionierów polskiego himalaizmu Jerzego Kukuczki i Wojciecha Kurtyki oraz opowieści alpinistów z ich wypraw w najwyższe góry świata. 

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszych polskim himalaiście 
#zostajewdomu
Jerzy Kukuczka
Kurtyka – Sztuka Wolności 
#zostajewdomu
Kurtyka – Sztuka Wolności
Dotknięcie Pustki Joe Simpson 

Historia aż tak nieprawdopodobna, że trudno w nią uwierzyć.  Joe Simpson opisuje w niej historię wspinaczki z Simonem Yatesem na szczyt Sinula Grande 

#zostajewdomu
Joe Simpson – Dotknięcie pustki
Spod zamarzniętych powiek – Adam Bielecki i Dominik Szczepański 

Opowieść o następcy Wojciecha Kukuczki, Adamie Bieliecki. Jest on jednym z najlepszych himalaistów polskich. Znajdziecie w niej między innymi opisy wejść na Gaszerbrum I i Broad Peak i ich nieludzkim wysiłku jakiego musieli dokonać by zdobyć te i inne szczyty.

zostajewdomu
Adam Bielecki – Spod zamarzniętych powiek

 Carlos Ruiz Zafon  

Jest autorek całej serii książek opisujących wydarzenia rodziny Sempre posiadającej księgarnie w Barcelonie. Historia zaczyna się w połowie 20 wieku, czytając kolejne części mamy możliwość wspólnego przeżywania wydarzeń wraz z bohaterami książki. 

zostajewdomu
Carlos Ruiz Zafon

Szeptucha, Noc Kupały, Żerca – Katarzyna Berenika Miszczuk

Katarzyna Berenika w swoich 3 książkach wprowadza nas w świat mitologii słowiańskiej. Książka jest połączeniem czasów aktualnych z postaciami słowiańskich bogów, leszych, rusałek i innych stworów. Bardzo przyjemnie się czyta – polecam! 

#zostajewdomu
Szeptucha, Noc Kupały, Serca

Płomień i Krzyż  – Jacek Piekara

Cykl Inkwizytorski jest to cykl opowiadań o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina w czasach gdy Jezus Chrystus zstąpił z krzyża i ukarał swoich prześladowców. Na pewno jest to ciekawa pozycja dla miłośników fantastyki 

#zostajewdomu
Jacek Piekara – Płomień i krzyż

Wiedźmin – Andrzej Sapkowski 

Tutaj wiele nie trzeba się rozpisywać. Sześć ksiąg o przygodach Geralta z Rivii rozprawiającego się z magicznymi stworami.  Książki tworzą różne opowiadania, które są pisane na podstawie legend i baśni. 

zostajewdomu
Andrzej Sapkowski – Wiedźmin

Jo Nesbo  

Klasyka skandynawskich kryminałów. Jo stworzył cykl opowieści o policjancie Harry’m Hole i sprawach, którymi się zajmuje.  Nesbo jest laureatem wielu nagród dla najlepszych autorów książek o tematyce kryminalnej. 

zostajewdomu
Jo Nesbo

Camila Lackberg 

Tym razem sprawy kryminalne prosto ze Szwecji. W książkach pisze o swojej rodzinnej miejscowości Fjallbacka i parze bohaterów, który rozwiązują tajemnicze sprawy. 

#zostajewdomu
Camilla Lackberg

 

Jakie są Wasze ulubione książki?

 

_________________________________________________________________________________________

 

A może szukacie ciekawego filmu?

Filmy z podróżą w tle! 9 propozycji wybranych przez nas

   Podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Na skróty

      Codziennie możesz nas śledzić na instagramie Coupleaway