Kraków - Rudzice

Pociągiem po Krakowie w najpiękniejsze miejsca

Podczas studiów na AWF w Krakowie znajomi pytali skąd jestem, jak dojeżdżam na uczelnie. Ich twarze były bardzo zdziwione jak słyszeli, że jestem z Krakowa i na uczelnie dojeżdżam pociągiem. Wtedy był to dla mnie najszybszy i najwygodniejszy sposób. Mieszkałem niedaleko stacji w Bieżanowie, a w centrum Krakowa byłem w około 15 minut. Ta sama podróż tramwajem zajmowała mi z dojściem około 40 minut. Prawda, że szybciej pociągiem?

Pokażemy Ci jak łatwiej i szybciej można przemieszczać się po Krakowie. Sami w ten sposób podróżujemy i śmiało możemy powiedzieć, że jest szybko i wygodnie. Zapraszamy do pociągu!

Kraków - Rudzice

Kraków - Rudzice

Mapa kolei w Krakowie.

Mapa kolei w Krakowie
Kolej w Krakowie

Jak widzisz, w Krakowie znajduje się wiele stacji i przystanków kolejowych. Pociągiem dojedziesz w wiele miejsc.

Zmiany, zmiany, zmiany

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A są w trakcie ogromnej inwestycji, na którą Kraków czekał od dawna. Stacje Kraków Główny i Kraków Płaszów są odnawiane, stare przystanki dostają nowoczesny wygląd oraz powstają dwa nowe przystanki Kraków Grzegórzki i Kraków Złocień. Most na Wiśle jest zastępowany nowym, z większą liczbą torów kolejowych oraz kładką pieszo – rowerową. Kolejarze w ścisłym centrum miasta budują dodatkowe tory, co pozwoli już niedługo uruchomić nowe połączenia. Powstanie kolej aglomeracyjna z prawdziwego zdarzenia.

 

Nowy most na Wiśle
Nowy most na Wiśle
Kraków - Rudzice
Kraków – Grzegórzki
Kraków - Rudzice
Nowy przystanek Kraków – Zabłocie

Bliskość najważniejszych miejsc w Krakowie

Dużym atutem dla kolei jest rozmieszczenie przystanków blisko najciekawszych atrakcji turystycznych w Krakowie. Ze stacji Kraków Główny tylko kilka minut zajmuje dojście do Rynku i stamtąd już niewielki dystans dzieli Cię od Wawelu. Oprócz bliskości interesujących miejsc na mapie Krakowa, dotrzesz stąd wygodnie na lotnisko w Balicach lub w każde inne miejsce w Polsce.

Z przystanku Kraków Grzegórzki, który niedługo pojawi się w krajobrazie miejskim, jest dosłownie kilka kroków na słynny Kazimierz lub pod Halę Targową, gdzie co niedzielę odbywa się targ antyków i staroci.

Kraków - Grzegórzki
Tu powstaje przystanek Kraków – Grzegórzki

Z kolei w najbliższym otoczeniu przystanku Kraków Zabłocie znajduje się Fabryka Schindlera, MOCAK, Plac Bohaterów Getta czy Rynek Podgórski.

Kraków Zabłocie
Kraków Zabłocie
Kraków - Podgórze
Panorama Podgórza

Stacja w Płaszowie to bardzo dobry punkt przesiadkowy jeśli planujesz dalszą podróż koleją. W jego  sąsiedztwie jest kilka miejsc wartych odwiedzenia, takich jak: teren byłego obozu Kraków – Płaszów, Kamieniołom Liban czy Kopiec Kraka.

Kopiec Kraka i Kamieniłom Liban
Kopiec Kraka i Kamieniołom Liban

Wygodny dojazd do pracy

Dzięki zmianom dojazd do pracy czy na uczelnie stanie się szybszy i wygodniejszy. Z przystanków Węgrzce Wielkie, Kokotów, Kraków Złocień, Kraków Prokocim, oraz stacji Kraków Bieżanów dojedziesz komfortowo i bez korków w okolice centrum miasta. Wybierając ten środek transportu znacząco pomożesz troszczyć się o środowisko zmniejszając produkcję dwutlenku węgla i innych produktów spalania paliw.

Kraków - Rudzice
Nowy most na Wiśle

Widząc zmiany zachodzące na kolei w Krakowie jesteśmy pod wrażeniem jej rozwoju w naszym mieście. Na pewno dzięki temu jeszcze chętniej będziemy korzystać z tego środka transportu. Znacząco ułatwi to poruszanie się po Krakowie, a dodatkowo wybierając pociąg chronimy środowisko.


Planujesz wycieczkę po Krakowie? W tym wpisie znajdziesz naszą propozycję miejsc, które musisz odwiedzić.

 

 

   Podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Na skróty

      Codziennie możesz nas śledzić na instagramie Coupleaway