Kraków, Polska

21 czerwca 2020

Pociągiem po Krakowie w najpiękniejsze miejsca

Podczas studiów na AWF w Krakowie znajomi pytali skąd jestem, jak dojeżdżam na uczelnie. Ich twarze były bardzo zdziwione jak słyszeli, że jestem z Krakowa i na uczelnie dojeżdżam pociągiem. Wtedy był to dla mnie najszybszy i najwygodniejszy sposób. Mieszkałem niedaleko stacji w Bieżanowie, a w centrum Krakowa byłem w około 15 minut. Ta sama podróż tramwajem zajmowała mi z dojściem około 40 minut. Prawda, że szybciej pociągiem?

Pokażemy Ci jak łatwiej i szybciej można przemieszczać się po Krakowie. Sami w ten sposób podróżujemy i śmiało możemy powiedzieć, że jest szybko i wygodnie. Zapraszamy do pociągu!

Kraków - Rudzice

Kraków - Rudzice

Mapa kolei w Krakowie.

Mapa kolei w Krakowie
Kolej w Krakowie

Jak widzisz, w Krakowie znajduje się wiele stacji i przystanków kolejowych. Pociągiem dojedziesz w wiele miejsc.

Zmiany, zmiany, zmiany

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A są w trakcie ogromnej inwestycji, na którą Kraków czekał od dawna. Stacje Kraków Główny i Kraków Płaszów są odnawiane, stare przystanki dostają nowoczesny wygląd oraz powstają dwa nowe przystanki Kraków Grzegórzki i Kraków Złocień. Most na Wiśle jest zastępowany nowym, z większą liczbą torów kolejowych oraz kładką pieszo – rowerową. Kolejarze w ścisłym centrum miasta budują dodatkowe tory, co pozwoli już niedługo uruchomić nowe połączenia. Powstanie kolej aglomeracyjna z prawdziwego zdarzenia.

 

Nowy most na Wiśle
Nowy most na Wiśle
Kraków - Rudzice
Kraków – Grzegórzki
Kraków - Rudzice
Nowy przystanek Kraków – Zabłocie

Bliskość najważniejszych miejsc w Krakowie

Dużym atutem dla kolei jest rozmieszczenie przystanków blisko najciekawszych atrakcji turystycznych w Krakowie. Ze stacji Kraków Główny tylko kilka minut zajmuje dojście do Rynku i stamtąd już niewielki dystans dzieli Cię od Wawelu. Oprócz bliskości interesujących miejsc na mapie Krakowa, dotrzesz stąd wygodnie na lotnisko w Balicach lub w każde inne miejsce w Polsce.

Z przystanku Kraków Grzegórzki, który niedługo pojawi się w krajobrazie miejskim, jest dosłownie kilka kroków na słynny Kazimierz lub pod Halę Targową, gdzie co niedzielę odbywa się targ antyków i staroci.

Kraków - Grzegórzki
Tu powstaje przystanek Kraków – Grzegórzki

Z kolei w najbliższym otoczeniu przystanku Kraków Zabłocie znajduje się Fabryka Schindlera, MOCAK, Plac Bohaterów Getta czy Rynek Podgórski.

Kraków Zabłocie
Kraków Zabłocie
Kraków - Podgórze
Panorama Podgórza

Stacja w Płaszowie to bardzo dobry punkt przesiadkowy jeśli planujesz dalszą podróż koleją. W jego  sąsiedztwie jest kilka miejsc wartych odwiedzenia, takich jak: teren byłego obozu Kraków – Płaszów, Kamieniołom Liban czy Kopiec Kraka.

Kopiec Kraka i Kamieniłom Liban
Kopiec Kraka i Kamieniołom Liban

Wygodny dojazd do pracy

Dzięki zmianom dojazd do pracy czy na uczelnie stanie się szybszy i wygodniejszy. Z przystanków Węgrzce Wielkie, Kokotów, Kraków Złocień, Kraków Prokocim, oraz stacji Kraków Bieżanów dojedziesz komfortowo i bez korków w okolice centrum miasta. Wybierając ten środek transportu znacząco pomożesz troszczyć się o środowisko zmniejszając produkcję dwutlenku węgla i innych produktów spalania paliw.

Kraków - Rudzice
Nowy most na Wiśle

Widząc zmiany zachodzące na kolei w Krakowie jesteśmy pod wrażeniem jej rozwoju w naszym mieście. Na pewno dzięki temu jeszcze chętniej będziemy korzystać z tego środka transportu. Znacząco ułatwi to poruszanie się po Krakowie, a dodatkowo wybierając pociąg chronimy środowisko.


Planujesz wycieczkę po Krakowie? W tym wpisie znajdziesz naszą propozycję miejsc, które musisz odwiedzić.

 

 

codziennie możesz śledzić nas na Instagramie