Porady

27 marca 2020

Przeszliśmy do Orange Flex – wrażenia po kilku miesiącach

Przed wyjazdem w podróż do Azji południowo-wschodniej przygotowywaliśmy się do długiej nieobecności w kraju. Pierwszy plan mówił o wyjeździe  na rok ale finalnie wróciliśmy po 8 miesiącach do domu. W tym poście (link) możecie przeczytać jak wyglądały nasze przygotowania.
Ten wpis będzie poświęcony temu jak udało nam się nie stracić numerów telefonu i co zrobiliśmy by płacić mniej.

Kosztowne utrzymanie numerów

Przed wyjazdem niewiele mogliśmy zrobić, ponieważ wiązały nas umowy z operatorem i miesięcznie za jeden numer płaciliśmy 50 zł abonamentu. Wcześniejsze rozwiązanie umowy nie wchodziło w grę ze względu na to, że musielibyśmy zapłacić kary umowne. Do tego w tym czasie nie było ciekawej alternatywy, która mogłaby nas skusić do zmian. Przez ponad 9 miesięcy płaciliśmy 100zł miesięcznie za coś czego nie używaliśmy, a w Azji w każdym kraju kupowaliśmy lokalne karty sim i z nich korzystaliśmy by mieć połączenie ze światem.

Zmiany, zmiany

Zmiany przyszły dopiero po naszym powrocie do Polski. Akurat w we wrześniu kończyła mi się umowa i zacząłem robić research wśród wszystkich operatorów. Do żadnej ofert nie byłem w 100% przekonany i żadna nie była idealna. Zbyt wysoki abonament (chciałem by był jak najniższy), mała ilość internetu w roamingu (często wyjeżdżamy) czy znów wiązanie się na 24 miesiące ze stałą opłatą miesięczną. Pewnego dnia trafiłem z polecenia na ofertę z Orange Flex.

Pewnego dnia trafiłem z polecenia na ofertę z Orange Flex.

Co oferuje Orange Flex ?

W skrócie to plan komórkowy w aplikacji. Połączenie wygody abonamentu z elastycznością oferty na kartę Wszystko zakłada się bez wychodzenia z domu. Mamy dedykowaną aplikację, która prowadzi nas za rękę krok po kroku i w niej zarządzamy usługami. Nie ma umowy, za usługę płacimy co miesiąc, możemy ją zawiesić lub zrezygnować bez dodatkowych kosztów. Coś na zasadzie subskrypcji, jak Netflix czy Spotify. Są do wybory 4 plany, a najtańszy kosztuje 25zł miesięcznie.

Do wykorzystania mamy od 2.65 GB miesięcznie w roamingu W Polsce są nielimitowane rozmowy, SMSy, MMS oraz od 15 GB  internetu plus pakiet Social Pass w cenie (social media nie zużywają transferu danych). Raz w miesiącu można zmienić swój Plan. Potrzebujesz więcej internetu? Nie ma problemu. W następnym miesiącu chcesz mniej zapłacić? Kilka kliknięć w apce i gotowe. Już nie trzeba pamiętać o zapłaceniu rachunku, co miesiąc z karty zostanie pobrana automatycznie odpowiednia suma.

Sprawdzam!

Jak się domyślacie decyzja nie była trudna i na początku września przyjechał kurier z kartą sim. Do teraz używam Flexa i nie myśle o zmianie. Miesięcznie płacę 30 zł, mam wszystko czego potrzebuję, a jeśli skończy się pakiet roamingu (co kilka razy już się zdarzyło) przez aplikację raz, dwa kupiłem dodatkową paczkę za kilka złotych. Do zmiany przekonałem też Justynę i jak do tej pory jest bardzo zadowolona. Podczas naszych wyjazdów do Rumunii, Mołdawii czy na Cypr nie mieliśmy żadnych problemów z użytkowaniem internetu w telefonie i w pełni kontrolowaliśmy dodatkowe wydatki z tym związane. Dużym plusem jest kod polecający dzięki któremu osoba, której polecam dostaje 30zł. Czyli przy tańszym Planie można korzystać przez 2 miesiące za darmo, a jeśli oferta nie będzie nam pasowała to możemy z niej zrezygnować bez problemu. Zakładając Flexa z naszym kodem: COUPLEAWAY dostaniecie 30 zł, które możecie wypłacić na swoją kartę lub wykorzystać na opłacenie Flexa. Póżniej wygenerujecie swój kod i za każde polecenie dostajecie 70zł.

orange flex baner
orange flex

Nowości, dużo nowości !

Ostatnio Orange rozbudował swoją ofertę  i wprowadził opcję RODZINA czyli: mamy możliwość dodania 5 numerów do swojego konta z poziomu aplikacji. W Rodzinie  najtańszy Plan zaczyna się od 15 zł miesięcznie, w którym są nielimitowane rozmowy i mms’y i sms’y. W najtańszym abonamencie nie ma Gigabajtów i Social Pass ale z powodzeniem można skorzystać z opcji „przekaż GB”. Dodatkowo mamy możliwość kontrolowania wydatków innych numerów i jako głowa rodziny zatwierdzać dodatkowe zakupy dla każdego numeru – zapytaj o zakup mamy wszystkie benefity jakie daje nam standardowa oferta Orange Flex.

Prezent od Orange

W związku z akcją #zostańwdomu, Orange przygotował prezent. Video Pass na 14 dni za darmo dla wszystkich! Dzięki temu można oglądać swoje ulubione  filmy, seriale i kanały na Youtube bez obaw o zużycie transferu.

Orange Flex

Według nas jest to super opcja jeśli chcecie ograniczyć miesięczne wydatki lub mieć kontrolę nad wydatkami swojego dziecka, które zaczyna używać smartfona.

Podsumowując, jeśli często podróżujecie, chcecie kontrolować wydatki i nie być związani długą umową i chcecie dodać więcej numerów to polecamy Wam skorzystać z tej oferty. My używamy jesteśmy zadowoleni i nie planujemy zmian 🙂

 

codziennie możesz śledzić nas na Instagramie